MAGDALENA MARKOWSKA psycholog, trener biznesu, mediator, założycielka Lekert Szkolenia i Doradztwo

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Moderatorskiej Zaawansowanej Szkoły Trenerów Biznesu. Ukończyła również studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego i kurs Zawodowy Mediator przy Kancelarii Mediacyjnej Doroty Fedorowskiej. Obecnie doktorantka na Wydziale Psychologii Polskiej Akademii Nauk.
Wykładowca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.
Prowadzi również konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych.

Jest członkiem  Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

Główne obszary szkoleniowe:
Szkolenia dla przyszłych trenerów z zakresu pracy z grupą, rozumienia procesu grupowego, projektowania i prowadzenia programów szkoleniowo-rozwojowych.

Szkolenia biznesowe : negocjacje i mediacje, obsługa klienta, techniki sprzedaży, psychologia konsumenta, zarządzanie konfliktem, rekrutacja i selekcja.

Szkolenia samorozwojowe

Zainteresowania naukowe: szkolenia oparte na dowodach, metodologia badań psychologicznych, psychologia rozwojowa, negocjacje i mediacje, psychologia coachingu.

Prywatnie miłośniczka aktywnego wypoczynku i szeroko rozumianego rozwoju.


ALEKSANDRA ŚLIWOWSKA

Nazywam się Aleksandra Śliwowska. Jestem absolwentką Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim. W latach 2009-2011 uczęszczałam do klasy, której wychowawcą była Pani Anna Berent. Bardzo miło wspominam te trzy lata mojej nauki, ponieważ poznałam tam wielu wspaniałych ludzi i spotkałam na swojej drodze wielu wspaniałych wykładowców. Dzięki ludziom, których spotkałam na swojej drodze zaczęłam swoją przygodę z muzyką. Miałam możliwość prezentowania się w murach naszego Gimnazjum.

W latach 2011-2014 uczęszczałam do Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Przez te trzy lata byłam w klasie śpiewu u Pani Agnieszki Olszewskiej. W ciągu tych trzech lat brałam udział w wielu koncertach oraz konkursach wokalnych.

W roku 2014 po ciężkich egzaminach wstępnych dostałam się na wydział wokalny do dwóch uczelni (Poznań, Szczecin). W tym momencie jestem studentką Akademii  Sztuki w Szczecinie.  Uczęszczam do klasy Pani dr Joanny Tylkowskiej. Biorę udział w wielu koncertach i projektach. Mam duże możliwości odnośnie dalszej pracy i kształcenia się. Biorę udział w wielu kursach mistrzowskich. 

Brałam udział w warsztatach wokalnych za granicą. Byłam w Hiszpanii i we Włoszech.

Jestem osobą bardzo otwartą i zdeterminowaną. Mam dużą motywację do dalszej pracy.


MARTA BECMER

Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim ukończyłam w 2010 roku. Od tego czasu minęło już kilka lat, a ja wciąż wspominam moją dawną szkołę z uśmiechem. Dlaczego? Był to dla mnie okres nowych doświadczeń, realizacji swoich zainteresowań, pierwszych zauroczeń, sukcesów, przyjaźni. To właśnie tutaj mogłam rozwijać swoje pasje. Jedną z nich była recytacja. Do każdego z konkursów recytatorskich przygotowywała mnie wychowawczyni pani Mirosława Kłosowska. To dzięki jej pomocy uzyskałam kilka wyróżnień, a nawet zajęłam pierwsze miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim "Piosenka jest dobra na wszystko". Bardzo lubiłam również brać udział w wszelkiego rodzaju przedstawieniach. Moje role były rozmaite - począwszy od roztargnionej blondynki w peruce do dostojnego Mikołaja Kopernika. Z chęcią udzielałam się w szkolnej gazetce, która wydawana była w wersji papierowej oraz elektronicznej. Uwielbiałam pisać, a tą pasję pomogła mi odkryć i dopracować pani Ewa Rzepka nauczyciel Historii, a także Wiedzy o społeczeństwie. Po przez projekt "Atlas Wsi" nabyłam wiele przydatnych umiejętności. Miałam możliwość przeprowadzania wywiadów z interesującymi osobami. Był to początek mojej dalszej realizacji pasji, którą kontynuowałam w liceum jako główny redaktor ( czy też może "reaktor" jak widnieje na uzyskanym świadectwie) gazety szkolnej. Oprócz tego starałam się brać udział w konkursach. Były to głównie konkursy literackie, chociaż mimo moich humanistycznych zainteresowań miałam także przygodę z matematyką i konkursem "Liga zadaniowa". Doskonale pamiętam pozalekcyjne zajęcia z panią Marią Wagner, która potrafiła wyjaśnić najbardziej skomplikowane zadania i nauczyć logicznego myślenia - bardzo przydatnego w późniejszych latach, na egzaminie maturalnym. 
 Następnie kontynuowałam naukę w III LO w Brodnicy. Wszelkie umiejętności nabyte w gimnazjum pomogły mi określić moje predyspozycje. Jak już wcześniej wspomniałam realizowałam swoją dziennikarską pasję w szkolnej gazecie, a czasem nawet w lokalnej prasie. Nadal brałam udział w konkursach literackich i przedstawieniach artystycznych.
Obecnie jestem studentką pierwszego roku Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu - znowu pod patronatem Kopernika. Swoją przyszłość wiąże z językami obcymi oraz pracą na rzecz innych, zwłaszcza dzieci.


PAULA MROCZKOWSKA

Gimnazjum ukończyłam cztery lata temu. Niewykluczone więc, że już dorosłam. Obecnie jestem studentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Oznacza to po prostu, że w trybie indywidualnym studiuję prawo i polonistykę. Ze względu jednak na trudności, które od zawsze towarzyszą mi w ograniczaniu pola działania do rozsądnych rozmiarów, nie wiem, jak długo przynajmniej niektóre z podanych przeze mnie wyżej informacji pozostaną aktualne.    Mogę natomiast z całą pewnością stwierdzić, że nauka w Gimnazjum nie zwichnęła we mnie tej cechy, która zwłaszcza teraz okazuje się bardzo przydatna: ciekawości świata. To właśnie czas tam spędzony zaważył na wyborze drogi, którą nadal podążam. Uzyskanie tytułu laureata olimpiady z języka polskiego na szczeblu wojewódzkim podczas nauki w gimnazjum sprawiło, że będąc uczennicą liceum, wzięłam udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Uzyskałam wówczas tytuł finalisty, czego skutkiem było otrzymanie maksymalnego wyniku na maturze bez konieczności jej pisania. Sukcesy odnoszone w powiatowych i wojewódzkich konkursach historycznych stanowiły natomiast przyczynek do zwycięstwa, które wkrótce odniosłam w podobnej rywalizacji odbywającej się na szczeblu ogólnopolskim.

Wybór studiów jest zatem kontynuacją, a zarazem konsekwencją tego, czego doświadczyłam, będąc uczennicą najpierw gimnazjum, potem liceum. Początkowo wciąż skupiałam się na oswajaniu przestrzeni, w którą wkroczyłam niezbyt pewnym krokiem, decydując się na mieszkanie w obcym mieście. Na szczęście teraz ten krok zdradza więcej siły i pewności siebie, niż mogłoby się początkowo wydawać.


Mnisterstwo Edukacji Narodowej


Szkoła Podstawowa w Jabłonowie Pomorskim


Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim


Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy


Interklasa Polski Portal Edukacyjny